Masaż sportowy

Olena - LE MONDE DU MASSAGE

Celem masażu sportowego jest usunięcie ekstremalnego, graniczącego z możliwością jednostki zmęczenia i jak najszybszego przygotowania organizmu do podjęcia ekstremalnego wysiłku. W niewielkim stopniu różni się klasycznego masażu leczniczego. Wykonywany jest zdecydowanie silniej i energiczniej. Masaż sportowy bazuje na technikach masażu klasycznego (głównie techniki rozcierania oraz ugniatania). Ma zapobiegać występowaniu stanów patologicznych , a jednocześnie ma je leczyć, jeśli takie występują.


Masaż sportowy jest jednym z elementów wchodzących w skład zabiegów stosowanych w odnowie biologicznej. Aby zwiększyć działanie masażu sportowego należy go połączyć z innymi zabiegami fizykoterapeutycznymi. Tylko przestrzeganie ściśle określonego czasu przerw miedzy poszczególnymi zabiegami w korelacji z całym harmonogramem treningowym może stanowić pełny program odnowy biologicznej i prowadzić do właściwego przygotowania zawodnika.


Masaż sportowy powinien spełniać trzy zasadnicze funkcje:

•przygotować do treningu lub zawodów uzupełniając rozgrzewkę

•po wysiłku fizycznym przyspieszać normalizację organizmu

•wspomaga leczenie kontuzji sportowych

O NAS

Olena
LE MONDE DU MASSAGE

Godziny otwarcia

  • Pon. - Nie.: 9:00 - 22:00
  • Podane godziny przyjęć są orientacyjne i mogą ulec zmianie, faktyczne rozpoczęcie zabiegu jest zależne od zakończenia poprzedniego. Proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.

Kontakt

Language